Η Πρόεδρος της ΕΕΔΑ στο Διάλογο Ασφαλείας του ΟΑΣΕ για τις Γυναίκες, την Ειρήνη και την Ασφάλεια
![](/templates/yootheme/cache/12/intro__-123f0db8.jpeg)
Στο Διάλογο Ασφαλείας του ΟΑΣΕ για τις Γυναίκες, την Ειρήνη και την Ασφάλεια έλαβε μέρος με εισήγησή της η Πρόεδρος της Εθνικής Επιτροπής για τα Δικαιώματα του Ανθρώπου (ΕΕΔΑ) Καθηγήτρια Μαρία Γαβουνέλη. Ο Διάλογος διοργανώθηκε στις 10 Ιουλίου 2024 από την Κροατία, στο πλαίσιο της τρέχουσας Προεδρίας της στο Φόρουμ Συνεργασίας σε θέματα Ασφαλείας του ΟΑΣΕ με ειδικότερο θέμα: «Women’s contribution to peace and security: lessons learned and challenges ahead».